środa, 14 sierpnia 2013

Oberbayern - Chiemsee.

Dzisiaj chcę zaprosić Was na wycieczkę w okolicę jeziora Chiemsee znajdującego się na Wyżynie Bawarskiej - pomiędzy doliną Dunaju na północy, a pięknymi Alpami na południu.
Odwiedziłam to niezwykłe miejsce przedwczoraj i powiem Wam, że na pewno tam jeszcze wrócę! ;)


Na jeziorze znajdują się trzy wyspy - najmniejsza, niezamieszkana wysepka Krautinsel, malutka Frauenchiemsee (Fraueninsel) oraz Herrenchiemsee (Herreninsel).
Pomiędzy wyspami - jak autobusy - kursują statki (na mapie satelitarnej widoczne są nawet trasy).


Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przepłynięcia na Herreninsel, największą z wysp.


W parku krajobrazowym znajdują się dwa zamki: Altes Schloss (Stary Zamek), czyli dawny katolicki klasztor męski oraz Neues Schloss (Nowy Zamek), zbudowany przez króla Ludwika II Bawarskiego na wzór pałacu w Wersalu. Uwaga, dużo zdjęć ;)


Mapa całej wyspy i zdjęcie satelitarne okolicy pałacu. :)
Do środka niestety nie weszliśmy, ale mam nadzieję, że następnym razem to nadrobię (chociaż podobno i tak nie można robić zdjęć).Z racji tego, że uciekł nam statek, a następny (płynący tam, gdzie chcieliśmy się dostać) dopiero za godzinę, mieliśmy czas na odpoczynek. Później popłynęliśmy na wyspę żeńską, mijając po drodze "bezludną" (co nie znaczy, że niezabudowaną) Krautinsel.


Fraueninsel jest małą wysepką, na której mieści się żeński klasztor benedyktynek.Obejście wyspy wzdłuż brzegu zajmuje mniej więcej 20 minut, poza klasztorem znajduje się na niej malutki kościół, a także domki, hoteliki, restauracje i sklepy.Szczerze polecam odwiedzić to miejsce podczas wizyty na Bawarii, naprawdę warto! :)
Ktoś z Was może tam był? Jakie są Wasze wrażenia?

W piątek jadę na tydzień do Polski, więc spodziewajcie się zdjęć moich prac. ;)
Pozdrawiam cieplutko :)

2 komentarze:

  1. Południowa Bawaria to(zaraz po Mazurach) najwspanialsze miejsce w jakie trafiłam. Podczas mojego pobytu niestety nie udało mi się nic zwiedzić, ale widok Alp nawet z daleka robił na mnie wrażenie. Zazdroszczę niesamowicie - pozdrawiam serdecznie i życzę jeszcze przyjemniejszego dalszego zwiedzania Bawarii.

    OdpowiedzUsuń