poniedziałek, 22 lipca 2013

Oberbayern.

Na wstępie muszę się Wam pochwalić, że wygrałam Candy w scrap.com. :)) Bardzo miła wiadomość na zakończenie dość nieprzyjemnego dnia.

* * *

Obiecałam pokazać Wam okolicę, w której aktualnie mieszkam, ale zacznę od sobotnich odwiedzin u M. w Murnau (Górna Bawaria).

200 km ciągnęło się i ciągnęło, część autostrady za Monachium była zamknięta, a przez objazdy i korki straciliśmy prawie półtorej godziny... Więc zamiast w 2, na miejsce dojechaliśmy w 3 i pół.
Klinika robi bardzo dobre wrażenie, jest najlepszą i najdroższą powypadkową kliniką w kraju, słyszałam, że również i na świecie (chociaż ta informacja jest akurat niepotwierdzona).

Widok na Alpy z jednego z tarasów.Klinika z wyglądu nie przypomina szpitala, to raczej coś w rodzaju nowoczesnego hotelu.

 [zdjęcie pochodzi STĄD]

 [zdjęcie pochodzi STĄD]


Główny hol.

 [zdjęcie pochodzi STĄD]


Atrium.W drodze powrotnej, stojąc w kilkudziesięcio kilometrowym korku, mieliśmy dużo czasu na podziwianie widoków i robienie zdjęć.

Alianz Arena w Monachium.Wróciliśmy wykończeni. W sobotę kolejny wyjazd do Murnau, mam nadzieję, że tym razem droga będzie lepsza i szybsza.

4 komentarze:

 1. zapraszam do mnie na candy :-)
  http://evemarzec.blogspot.com/2013/07/candy-na-nowy-poczatek.html

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja obecnie jestem w Monachium jeszcze na 1,5 tygodnia, jeżdżę tu od 7 lat, piękne miasto <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam okazję być w Monachium 2 lata temu, aczkolwiek uważam, że na Bawarii jest wiele piękniejszych miast i miasteczek niż Monachium :) poza tym jakoś nie lubię takich wielkich miast i tego ruchu tam.
   Miłego pobytu :))

   Usuń
  2. Co do pytania - to był I stopień ONŻ, Paleśnica :) Za rok II - Bystra, a za 2 lata III w Tarnowie mnie czeka jeśli wytrwam :)

   Usuń